آدرس:

تهران ، فلکه اول تهرانپارس ، خیابان ستانی ، پلاک 5 ، واحد 13

تلفن:

02176713594-02177737292

آموزش کامل تمیز کردن گاز صفحه ای

آموزش کامل تمیز کردن گاز صفحه ای

آموزش کامل تمیز کردن گاز صفحه ای

گاز صفحه ای اگر به‌صورت دوره‌ای تمیز نشود ، جرم زیادی به خود می‌گیرد که به‌سادگی نیز نمی‌توان آن‌ها را از بین برد . با روش‌های گفته‌شده می‌توانید این جرم‌ها را از بین ببرید ، اما بهترین راه جلوگیری از ایجاد این جرم ها چیست ؟

قطعات میله‌ای ، چدنی ، استیل ، سرشعله ، پولکی شعله و تمامی قطعات را باید به درستی شستشو دهید . با ما همراه باشید !!!

آماده‌ سازی اجاق گاز صفحه ای جهت تمیز کردن

تمیز کردن گاز صفحه ای، پاک کردن اجاق رومیزی

بگذارید اجاق خنک شود . تمامی شعله‌های اجاق گاز را خاموش کرده و بگذارید تا اجاق گاز آشپزخانه تان کاملاً خنک شود . پاک کردن گاز داغ می‌تواند باعث آسیب دیدن و سوختن شما شود .

گاز صفحه ای و نحوه تمیز کردن آن

شبکه چدنی ( میله‌ها ) ، پولکی شعله و سر شعله را دربیاورید . قطعات گفته‌شده را بعد از خنک شدن گاز دربیاورید و داخل ظرف‌شویی بریزید . اگر داخل ظرف‌شویی نتوانستید آن‌ها را قرار دهید در یک سطل بزرگ آن‌ها را بگذارید .

گاز صفحه ای و نحوه پاک کردن آن

ظرف‌شویی را با آب داغ و مایع ظرف‌شویی پرکنید . قطعات گاز را کاملاً در آب داغ غوطه ‌ور کنید . در هنگامی‌که ظرف‌شویی را پر می‌کنید آرام‌آرام مایع ظرف‌ شویی را اضافه کنید تا کف کند .

تا زمانی که بقیه قسمت‌های  اجاق گاز را تمیز می‌کنید ، بگذارید قطعات درون ظرف ‌شویی باقی بمانند و خیس بخورند .

تمیز کردن گاز صفحه ای

اجاق گاز صفحه ای و نحوه پاک کردن آن

با مسواک آشغال‌های شل را تمیز کنید . به‌وسیله مسواک یا دستمال‌کاغذی تمامی موادی که شل هستند را از گاز خارج کنید . در این مرحله لازم نیست مواد سخت را بتراشید .

نحوه تمیز کردن اجاق گاز آشپزخانه

روی گاز را بسابید . به‌وسیله گاز پاک‌کن یا آب‌صابون شروع به تمیز کردن گاز کنید . از پارچه تمیز یا اسفنج برای تمیز کردن استفاده کنید . دستگیره‌ها و جلوی گاز را نیز تمیز کنید .

برای از بین بردن جرم‌های سخت ، گاز پاک‌کن یا دیگر تمیزکننده‌ها را روی جرم سخت زده و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید ، سپس شروع به ساییدن آن کنید . این کار باعث شل شدن جرم‌ها می‌شود .

قیمت گاز صفحه ای آشپزخانه بیمکث

اطراف مشعل را تمیز کنید . به‌وسیله مسواک داخل مشعل را ( جایی که سر شعله و شعله‌پخش‌کن قرار می‌گیرند ) را تمیز کنید . پاک کردن این مکان به‌وسیله دستمال سخت است ، بنابراین با مسواک این کار را انجام دهید .

اجاق گاز صفحه رومیزی بیمکث

گاز صفحه ای را خشک ‌کنید . به‌وسیله دستمال تمیز یا دستمال‌کاغذی روی گاز را خشک‌ کنید . خشک‌کردن گاز باعث جلوگیری از لک شدن و همچنین براق شدن گاز می‌شود .

گاز صفحه ای آشپزخانه و نحوه پاک کردن آن

گاز را برق بی اندازید . به‌وسیله یک‌تکه پارچه آغشته به مقدار کمی روغن معدنی مانند روغن‌زیتون شروع به برق انداختن گاز کنید . تمامی سطح گاز را با این دستمال روغنی پاک‌کنید .

این کار خطوط باقی‌مانده از تمیز کردن را از بین برده و باعث براق شدن گاز نیز می‌شود .

تمیز کردن شبکه چدنی و سر شعله‌ها

اجاق گاز صفحه ای رومیزی آشپزخانه

شبکه چدنی را تمیز کنید . به‌وسیله مسواک یا اسفنج اقدام به پاک کردن شبکه چدنی که در ظرف‌شویی خیس کرده بودید ، کنید . به دلیل خیس خوردن ، بیشتر جرم‌ها به‌سادگی از روی شبکه چدنی پاک می‌شوند .

چدنی گاز صفحه ای آشپزخانه

پولکی و سر شعله را تمیز کنید . به‌وسیله مسواک یا اسفنج شروع به ساییدن این قطعات کنید تا تمیز شوند .

گاز صفحه ای بیمکث - نحوه تمیز کردن اجاق گاز

تمامی قطعات را آبکشی نمایید . به‌وسیله آب گرم تمامی قطعات را آبکشی نمایید . مطمئن شوید که کف داخل آن‌ها نماند .

چدنی گاز صفحه ای - نحوه پاک کردن اجاق گاز

تمامی قطعات گاز را خشک نمایید . می‌توانید قطعات را روی یک پارچه قرار دهید تا خشک شوند . اگر عجله دارید می‌توانید آن‌ها را با دستمال پاک‌کنید .

گاز صفحه ای آشپزخانه بیمکث- نحوه پاک کردن

تمامی قطعات را روی گاز سوار کنید . بعد از خشک شدن کامل قطعات گاز ، تمامی آن‌ها را به‌جای خود برگردانید .

از بین بردن جرم‌های سخت

گاز صفحه ای و نحوه تمیز کردن آن

۱–حوله را داغ کنید . اگر جرم‌های روی گاز به‌سادگی پاک نشدند ، نیاز به ماسک حوله دارید . یک حوله را خیس کنید ، آب اضافی آن را بچلانید و سپس به مدت ۳۰ ثانیه در ماکروویو گرم‌کنید .

در هنگام باز کردن در ماکروویو حواستان به بخارآب باشد .

گاز صفحه رومیزی بیمکث - تمیز کردن آشپزخانه

۲–حوله گرم را روی جرم‌ها بگذارید . به مدت ۱۵ دقیقه حوله را روی جرم‌ها بگذارید . این کار را چند بار می‌توانید تکرار کنید تا جرم از بین برود .

گرما به شل شدن جرم‌ها کمک می‌کند ، بعد از شل شدن جرم می‌توانید به‌وسیله آب و صابون معمولی آن را تمیز کنید .

اجاق صفحه ای بیمکث - اجاق گاز رومیزی

۳–از محلول سرکه سفید و آب استفاده کنید . اگر آب و صابون به‌تنهایی نتوانست جرم‌های روی گاز را پاک‌ کند ، به‌طور مساوی آب و سرکه سفید را مخلوط‌ کنید و به‌عنوان پاک‌ کننده استفاده کنید . با طرف سخت اسفنج و با این محلول اقدام به سابیدن گاز صفحه ای کنید تا جرم‌ها از بروند .

نحوه تمیز کردن گاز صفحه ای

۴–محلول سرکه را پاک‌کنید . بعد از شستشو با سرکه ، به‌وسیله آب اجاق را تمیز و سپس خشک‌کنید تا بوی سرکه از بین برود . باز گذاشتن پنجره برای از بین رفتن بوی سرکه نیز می‌تواند کمک کند .

اجاق گاز صفحه ای بیمکث

۵–از پاک‌کننده‌های گاز استفاده کنید . اگر جرم‌های روی گاز برای چند ماه پیش باشند ، می‌توانید با محصولات گاز پاک‌کن آن‌ها را از بین ببرید . بیشتر جرم‌های گاز صفحه ای توسط مواد مشابه تولید می‌شوند که این‌گونه محصولات برای از بین بردن آن‌ها طراحی‌شده‌اند .

اشتباهات رایج

قیمت گاز صفحه ای بیمکث

از سیم ظرف‌شویی و تمیزکننده‌های قوی استفاده نکنید . برای تمیز کردن گاز صفحه ای استیل فقط از پارچه و اسفنج نرم استفاده کنید . استفاده از سیم ظرف‌شویی می‌تواند باعث ایجاد خط و خش روی استیل شود .

گاز صفحه ای و چگونگی پاک کردن اجاق گاز

از مایع سفیدکننده استفاده نکنید . هیچ‌گونه وایتکس یا سفیدکننده‌ای نباید روی استیل استفاده شود . کلر موجود در این مواد باعث وارد کردن آسیب جدی به استیل می‌شود .

گاز صفحه ای و نحوه تمیز کردن آن

گاز داغ را پاک نکنید . بعد از پخت‌وپز غذا گاز صفحه ای را تمیز نکنید ، زیرا ممکن است باعث سوزاندن پوست خود شوید .

جلوگیری از ایجاد جرم

گاز صفحه ای بیمکث و نحوه پاک کردن اجاق صفحه ای

 هفته‌ای یک‌بار گاز صفحه ای را تمیز کنید . تمیز کردن هفته‌ای گاز صفحه ای باعث کاهش میزان ایجاد جرم روی گاز صفحه ای می‌شود . برای یادآوری تمیز کردن گاز صفحه ای ، می‌توانید روی تقویم آن را علامت بزنید .

اجاق صفحه ای بیمکث و طریقه پاک کردن ان

مواد غذایی ریخته شده را سریعاً تمیز کنید . مواد غذایی ریخته شده ، سر رفته و پرت شده از قابلمه روی گاز بعداً به‌دشواری پاک خواهند شد ، زیرا گرما آن‌ها را به جرم سخت تبدیل می‌کند ، بنابراین به‌وسیله یک دستمال آن‌ها را سریعاً پاک‌کنید تا از ایجاد این مشکل جلوگیری شود .

گارانتی گاز صفحه ی بیمکث

بعد از غذا پختن غذا ، گاز صفحه ای را تمیز کنید . به‌صورت روتین بعد از غذا پختن ۱۰ دقیقه را به تمیز کردن گاز صفحه ای اختصاص دهید . به‌وسیله اسفنج مواد غذایی اضافی را پاک کرده و گاز صفحه ای را تمیز کنید تا از ایجاد جرم جلوگیری شود .

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

راهنمای خرید هود مخفی

راهنمای خرید هود مخفی


دسته بندی مقالات


آخرین پروژه ها

راهنمای خرید هود مخفی

راهنمای خرید هود مخفی